„Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által a 2016/2017-es tanévre kiírt Határtalanul pályázaton ismét NYERTÜNK!

A program keretében 2017. április 25-28-ig a 7.a és a 7.b osztály Erdélybe utazik, a külhoni magyarsággal kapcsolatos ismeretk bővítése céljából.

(Székesfehérvár, Táncsics M. ÁI-HAT-16-01-0468)

„Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által a 2014/2015-ös tanévre kiírt Határtalanul pályázaton NYERTÜNK!

A minisztérium Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek címmel nyílt pályázatot hirdetett a Határtalanul! program keretében a külhoni magyarsággal kapcsolatos ismeretek bővülésének elősegítésére.

2015. április végén 4 napos erdélyi kiránduláson vettek részt diákjaink a Határtalanul pályázat keretében. Kolozsvár, Kalotaszeg és a Partium magyar közösségeinek múltja, jelene és jövője volt a kirándulás fő tematikája. Az ott töltött napok alatt a gyerekek megismerkedtek az erdélyi magyarság életével, kultúrájával, irodalmi, történelmi értékeivel, a táj földrajzi érdekességeivel. Kolozsváron az Apáczai Csere János Líceum hetedikes diákjainak kalauzolásával fedezték fel a város történelmi emlékeit.

A pályázat honlapja: http://www.emet.gov.hu/hatter_1/hatartalanul_/